© Sunmaxx
17 april 2024

Sunmaxx opent fabriek voor jaarlijkse productie van 120.000 pvt-panelen

Sunmaxx heeft in de Duitse stad Dresden zijn nieuwe fabriek geopend voor de productie van pvt-panelen die stroom en warmte opwekken. De jaarlijkse productiecapaciteit bedraagt 120.000 stuks oftewel 50 megawatt.

Met zijn pvt-modules wil de fabrikant uit Dresden de elektriciteits- en warmtevoorziening van gebouwen, wijken en industriële locaties volledig CO2-vrij maken. Sunmaxx PVT voordeel ten opzichte van concurrenten te behalen door de technologie voor thermisch beheer van de autodivisie van MAHLE te combineren met zonne-energietechnologie.

80 procent
De pvt-modules hebben volgens het bedrijf een totaal rendement van 80 procent – 20 procent voor het zonnestroomgedeelte en 60 procent voor het zonnewarmtegedeelte – en dat is onafhankelijk gecontroleerd door Fraunhofer.

Michael Kellner, parlementair staatssecretaris bij het federale ministerie voor Economische Zaken en Klimaatactie, was bij de opening van de fabriek aanwezig: ‘Het is goed nieuws dat er in Duitsland nieuwe en innovatieve zonne-energieproductie opkomt die warmte en elektriciteit combineert. Ons doel is om een sterke en innovatieve cleantechindustrie op te bouwen, idealiter langs de hele waardeketen. We hoeven niet volledig zelfvoorzienend te zijn, maar we hebben wel een stabiele industriële productie nodig. Bedrijven als Sunmaxx PVT zijn voorlopers die helpen de kloof op het gebied van groene technologie te dichten.’

3 gigawatt
De pvt-panelen van Sunmaxx zijn momenteel via partners in heel Duitsland verkrijgbaar.

In totaal plant het bedrijf een productiecapaciteit tot 3 gigawatt. Tot de investeerders van Sunmaxx behoren MAHLE New Ventures en TGFS Technologiegründerfonds Sachsen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.