© Solarcells
20 februari 2024

Nieuwe Luxemburgse fabriek Solarcells voor zonnepanelen geopend

Solarcells heeft zijn nieuwe fabriek voor zonnepanelen in gebruik genomen. Het Luxemburgse bedrijf is een joint venture van de Belgische zonnepaneelfabrikant Belga Solar en het Luxemburgse bedrijf Socom Group.

Belga Solar – voorheen Evocells geheten – nam zelf 2,5 jaar geleden een nieuwe productielijn voor zonnepanelen in gebruik in zijn fabriek in Baillonville nabij Durbuy. De komst van Solarcells Luxemburg werd vorig jaar januari aangekondigd.

Strategisch belang
Luc Frieden, minister-president van Luxemburg, benadrukte tijdens de opening van de nieuwe zonnepaneelfabriek dat ‘geen welvaartsstaat of energietransitie mogelijk is zonder een robuuste economie’ waarmee het strategische belang van het bedrijf wordt onderstreept.

In de voormalige gebouwen van Heintz Van Landewyck in Hollerich is door Solarcells Luxemburg een productielijn geïnstalleerd. ‘We vieren veel meer dan een nieuwe productiefaciliteit’, aldus Marc Thein, voorzitter van de raad van bestuur van Solarcells. ‘We vieren een toewijding aan een duurzame toekomst, waarin zonne-energie een sleutelrol zal spelen in de overgang naar schone en hernieuwbare-energiebronnen.’

Performance en Design
Solarcells Luxemburg produceert 2 soorten zonnepanelen: de Performance-versie en de Design-versie – een volledig zwarte variant – geschikt voor zowel residentiële als commerciële behoeften. Ze hebben een vermogen van meer dan 400 wattpiek.

Het bedrijf wil zijn producten exclusief in Luxemburg op de markt brengen en positioneert zichzelf als een hoogwaardig alternatief voor goedkopere Aziatische zonnepanelen met een hogere kostprijs per wattpiek. Daarnaast heeft het bedrijf lokale partnerschappen opgezet voor de distributie en installatie van de zonnepanelen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.