
Evocells nam 2 jaar geleden een nieuwe productielijn voor zonnepanelen in gebruik in zijn fabriek in Baillonville nabij Durbuy. Daarmee vergrootte de Belgische producent de productiecapaciteit van zijn fabriek in Wallonië van 24.000 naar 60.000 zonnepanelen.
Socom Group
Solarcells Luxembourg is het resultaat van een samenwerking tussen Evocells en de Socom Group. Het bedrijf combineert de technologische kennis van Evocells en de deskundigheid in elektrotechniek en integratie van technologische oplossingen van de Socom Group. Dat laatste bedrijf heeft momenteel 1.200 mensen in dienst en zijn hoofdkantoor in het Luxemburgse Foetz.
Solarcells Luxembourg zal Evocells naar eigen zeggen in staat stellen om zijn productiecapaciteit verder te verhogen, leveringen te verzekeren en zonnepanelen aan te bieden tegen concurrerende prijzen. De nieuwe plannen werden onthuld in het bijzonder van de Luxemburgse minister van Economie Franz Fayot en minister van Energie Claude Turmes.
100.000 zonnepanelen
In de eerste fase zullen jaarlijks 100.000 zonnepanelen, goed voor een vermogen van 50 megawattpiek, geproduceerd worden. De productie, die 20 directe banen zal creëren, gaat plaatsvinden in Hollerich op de voormalige site van het tabaksbedrijf Heintz Van Landewyck.
De productielijn wordt eind 2023 geïnstalleerd. Ook zijn er plannen om de productiecapaciteit tegen 2026 te verdubbelen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.