© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 september 2023

Vlaamse installateurs moeten installatie thuisbatterij verplicht melden

Installateurs die in Vlaanderen bij consumenten een thuisbatterij plaatsen, zijn verplicht deze aan te melden bij netbeheerder Fluvius. Dat heeft de Vlaamse minister van Energie Zuhal Demir besloten.

Tot 1 april jongstleden was in Vlaanderen een premie beschikbaar voor consumenten die een thuisbatterij kochten. Om voor die subsidie in aanmerking te komen, was het verplicht om de thuisbatterij – net als de eventuele zonnepanelen – te registreren bij netbeheerder Fluvius.

Meldingsplicht
Met het vervallen van de aanschafpremie verdween echter ook de meldingsplicht. Minister Demir heeft nu besloten deze opnieuw in te voeren.

‘Er wordt vastgehouden aan deze meldingsplicht voor installateurs van elektriciteitsopslagfaciliteiten’, is te lezen in het besluit van de Vlaamse regering. ‘Deze melding is noodzakelijk enerzijds om de veilige en betrouwbare werking van het net te garanderen en anderzijds in het kader van de verplichte Eurostat-rapportering.’

Energiebesluit
De Vlaamse regering constateert dat de Vlaamse Ombudsdienst in zijn jaarverslag over het kalenderjaar 2022 al voor de invoering van zo’n meldingsplicht voor thuisbatterijen pleitte. Dat advies wordt nu overgenomen.

Artikel 4.1.18/2 van het Energiedecreet van 8 mei 2009 verplicht installateurs van hernieuwbare-energie-installaties om maandelijks aan de netbeheerders een lijst toe te sturen van de door hen geplaatste hernieuwbare-energie-installaties voor elektriciteitsproductie, waaronder zonnepanelen. Deze verplichting wordt nu aangevuld met een analoge verplichting voor installateurs van elektriciteitsopslagfaciliteiten.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.