logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
14 september 2023

Rotterdam geeft RABLE subsidie voor ontwikkeling zonnecarport

Montagesysteemfabrikant RABLE heeft subsidie toegekend gekregen van de gemeente Rotterdam om een zonnecarport te ontwikkelen op basis van zijn zelfdragende montagesysteem voor zonnepanelen.

Eerder dit jaar haalde de Delftse start-up al 2,6 miljoen euro kapitaal op – onder meer van het Energietransitiefonds Rotterdam – voor de productie en commercialisatie van zijn nieuwe, opvouwbare en ballastvrije montagesysteem voor zonnepanelen.

4 innovaties
Het bedrijf kreeg eerder al Rotterdams geld toegekend via het programma Smart Energy Systems (SES) dat de gemeente onder meer helpt bij haar doel om 3,2 vierkante kilometer zonnepanelen op daken te realiseren in 2026.

De gemeente trekt nu opnieuw geld uit voor 4 innovaties, waaronder voor RABLE. In totaal is via het SES-programma nu aan 31 innovatieprojecten subsidie beschikbaar gesteld. ‘Het benutten van deze nieuwe kennis is essentieel om onze ambitieuze klimaatdoelen te bereiken en de energietransitie te versnellen’, stelt wethouder Chantal Zeegers van Klimaat, Bouwen en Wonen. ‘De verkozen ondernemers laten zien dat Rotterdam hard werkt aan slimme, innovatieve energiesystemen en out of the box oplossingen.’

Solar Carport
RABLE krijgt nu dus subsidie voor zijn project ‘Zon-op-parkeerplaatsen’ waarbinnen het bedrijf een solar carport ontwikkelt, gebaseerd op de RABLE-techniek: een slim, zelfdragend systeem voor zonnepanelen. De innovatie heeft als doel het gemakkelijker en aantrekkelijker te maken om  een overkapping met zonnepanelen op parkeerterreinen te realiseren.

MethaGIS
De tweede innovatie wordt ontwikkeld door Zero Emission Fuels (ZEF) binnen het project MethaGIS. Het bedrijf werkt aan microplants die zonne-energie direct omzetten in duurzame methanol. De technologie heeft toepassingsmogelijkheden bij grootschalige zonnepaneelsystemen, vergelijkbaar met systemen die in landen als Marokko en Chili worden gerealiseerd. Duurzame methanol kan bijvoorbeeld gebruikt worden als brandstof voor de scheepvaart en energievoorziening.

Foiling Demonstrator Nieuwe Maas
Flying Fish ontwikkelt binnen het project Foiling Demonstrator Nieuwe Maas draagvleugels die emissievrij varen sneller en 80 procent efficiënter maken. Draagvleugels zijn vleugels onder een boot die, bij voldoende snelheid, de romp uit het water optillen, waardoor de boot minder weerstand ondervindt. De Watertaxi Rotterdam is partner in dit project.

Charlois Hub, iBundle & satelite
Het laatste innovatieproject dat subsidie toegekend gekregen heeft, is Charlois Hub, iBundle & satelite van Hygro. Het bedrijf onderzoekt de haalbaarheid van een hub voor compressie en distributie van waterstof voor zwaar wegvervoer.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten