© Rudmer Zwerver | Dreamstime.com
5 september 2023

Amsterdam viert mijlpaal van 1 miljoen zonnepanelen

De gemeente Amsterdam meldt dat de hoofdstad de mijlpaal van 1 miljoen geïnstalleerde zonnepanelen heeft bereikt. De zonnepanelen produceren per jaar voldoende stroom voor zo’n 120.000 huishoudens.

Begin 2021 lagen er op de Amsterdamse daken een half miljoen zonnepanelen. In 2,5 jaar is dat aantal verdubbeld.

Ondersteunen
De gemeente stelt Amsterdammers op allerlei manieren te ondersteunen en te stimuleren om aan de slag te gaan met zonne-energie.

‘We willen dat in 2040 op alle geschikte daken zonnepanelen liggen. Zo kan er jaarlijks duurzame elektriciteit worden opgewekt voor ruim 500.000 huishoudens’, stelt het gemeentebestuur. ‘Om de aanleg van panelen op grote daken te versnellen, bieden we extra hulp aan. We nemen obstakels weg, zoals zwakke dakconstructies. Woningcorporaties worden aangespoord om versneld zonnepanelen te leggen, ook op moeilijke en minder rendabele daken. Zo hebben eerder 7 Amsterdamse woningcorporaties subsidie gekregen om duizenden sociale huurwoningen sneller duurzamer te maken.’

Inkoopacties en loket
Voor huiseigenaren organiseert de gemeente regelmatig gezamenlijke inkoopacties om het leggen van zonnepanelen gemakkelijker en voordeliger te maken. In november dit jaar wordt onder de noemer van Duurzaam020 de volgende inkoopactie gestart.

Verder kunnen bewoners van monumenten bij het Loket Duurzaam Erfgoed hulp inschakelen voor bijvoorbeeld een vergunningsaanvraag. In stadsdeel Noord zijn er nu ruimere mogelijkheden voor het plaatsen van zonnepanelen op een rijksbeschermd stadsgezicht. Binnenkort kunnen ook andere stadsdelen hier gebruik van maken.

Parkeerlocaties
Tot slot stelt de gemeente Amsterdam ook te kijken naar de mogelijkheden om zonnepanelen te plaatsen boven op parkeerlocaties, op braakliggend land, op water, langs snelwegen én in de haven. Daar ligt sinds dit jaar al zo’n 260.000 vierkante meter aan zonnepanelen.

Het havenbedrijf van Amsterdam voor eind 2024 350.000 vierkante meter zonnepanelen hebben. 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.