© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
12 juli 2023

Zonnepanelen langs A6 stap dichterbij door nieuwe bestuursovereenkomst

Het rijk, provincie Flevoland, de gemeenten Lelystad en Dronten, Waterschap Zuiderzeeland, Rijkswaterstaat en het Rijksvastgoedbedrijf hebben nadere afspraken gemaakt over de realisatie van A6 zon Lelystad Dronten.

De partijen hebben afspraken gemaakt over praktische zaken als bevoegd gezag en regie over het project.

93 hectare
Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat neemt de rol van bevoegd gezag op zich en is dus verantwoordelijk voor het controleren van aanvragen en het verlenen van vergunningen. De provincie Flevoland heeft de regie bij het project en zorgt ervoor dat het tussen alle partijen soepel verloopt.

De gemeenten Dronten en Lelystad, de provincie Flevoland, netbeheerder Liander en de rijksoverheid verkennen al enkele jaren samen de mogelijkheden voor de aanleg van zonnepanelen bij de snelweg.

93 hectare
Na een verkenning viel de keuze op een zonnepark met zonnepanelen in een lint in de midden- en zijbermen van de A6, vanaf de aansluiting Almere-Oostvaarders tot de Ketelbrug, goed voor 93 hectare zonnepanelen. Vorig jaar januari werd duidelijk dat het project financieel haalbaar is om het zonnepark langs de A6 bij Lelystad en Dronten te realiseren.

Sinds die tijd is gekeken hoe het project een stap verder te brengen en dat is nu gebeurd met een keuze voor het bevoegd gezag en de projectregie. De komende tijd wordt verder gewerkt aan de praktische uitvoering, waarbij het met name voor alle partijen belangrijk is dat het project een belangrijke kwaliteitsimpuls voor de A6 is.

Verbreding A6
De verbreding van de A6, die eerst met de plannen voor een zonnepark meeliep, is door de stikstofproblematiek voorlopig uitgesteld. De plannen voor het zonnepark houden rekening met een eventuele verbreding van de rijksweg in de toekomst.

Bovendien werd afgelopen april duidelijk dat er een nieuw onderzoek van start gaat om elders langs de A6 en ook langs de A1 zonnepanelen te realiseren. Het rijk, de provincie Noord-Holland, ProRail en de gemeenten van de Gooi en Vechtstreek onderzoeken samen de kansen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.