logo
© Kosal Hor | Dreamstime.com
© Kosal Hor | Dreamstime.com
10 mei 2023

‘Prijzen aluminium gaan stijgen door grote tekorten’

Verstoringen in het aanbod van ’s werelds grootste producent China zullen dit jaar grote tekorten aan aluminium veroorzaken. Hierdoor zal de aluminiumprijs ook dit kalenderjaar op een hoog niveau blijven.

Ondanks de verwachting van een krap aanbod zijn de aluminiumprijzen op de London Metal Exchange (LME) de afgelopen weken onder druk komen te staan door renteverhogingen in de Verenigde Staten en een trage vraag in China, dat niet alleen de grootste producent maar ook de grootste consument van aluminium is.

Tekorten
In de afgelopen weken zijn er echter tekorten ontstaan, zoals blijkt uit de slinkende voorraden aluminium die worden gebruikt in de transport-, bouw- en verpakkingsindustrie.

In de opslagplaatsen die door de Shanghai Futures Exchange worden gecontroleerd, zijn de aluminiumvoorraden AL-STX-SGH met 274.347 ton de afgelopen maand met 12 procent gedaald. In de door de LME erkende opslagplaatsen zijn de voorraden MALSTX-TOTAL sinds medio februari met 5 procent gedaald. De Chinese productie zou moeten stijgen, maar in een trager tempo dan eerder voorspeld door stroomrantsoenering en stroomstoringen in provincies zoals Yunnan waar aluminium meestal wordt gesmolten met behulp van waterkracht.

Export
‘China's smelterijen blijven onder druk staan door tekorten aan waterkracht. Tegelijkertijd zou de vraag moeten aantrekken, zodat de export waarschijnlijk beperkt zal blijven’, aldus Michael Widmer, analist bij Bank of America. ‘We verwachten stijgende tekorten in de toekomst.’ Widmer verwacht dit jaar een tekort op de aluminiummarkt van 1,53 miljoen ton en volgend jaar een tekort van 1,93 miljoen ton.

De Australische investeringsbank Macquarie verwacht  op zijn beurt dit jaar een tekort op de aluminiummarkt van 670.000 ton en een wereldwijde consumptie van 70,8 miljoen ton.

Rap tempo
De aluminiumprijs bevond zich te midden van de coronacrisis in april 2020 nog op het laagste niveau in 10 jaar tijd, maar de prijs van aluminium steeg daarna in rap tempo naar het hoogste niveau in 10 jaar tijd. Stroomtekorten in China en andere verstoringen in de productieketen waren daar debet aan.

Nadat de prijs voor aluminium in de winter van 2022 op de London Metal Exchange (LME) piekte, daalden de prijzen. De verwachting van marktanalisten is dat de prijzen in de komende maanden weer gaan stijgen door de toenemende tekorten.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten