
De brancheorganisatie biedt grote bedrijven, kleine en middelgrote ondernemingen (kmo’s), coöperaties en overheden met het instrument de mogelijkheid om zelf na te gaan of ze door de geplande maatregel van de Vlaamse regering geraakt dreigen te worden.
Niet helemaal correct
Het VEKA stelt kennis te hebben genomen van de onlinetool, maar heeft inhoudelijke kritiek.
‘De tool werd zonder medeweten of medewerking van het VEKA gecreëerd. De informatie die uit de tool komt, is zeker niet helemaal correct’, alus VEKA. ‘ODE onderschrijft dit zelf, aangezien op de website te lezen valt dat ODE “niet verantwoordelijk is voor de correctheid van deze informatie”. Vermits het ontwerp van decreet nog niet definitief is goedgekeurd, is het op dit ogenblik ook nog niet mogelijk om betrokken partijen op een juiste manier te informeren over de gevolgen op bedrijfsniveau. Het VEKA roept ODE daarom op om de tool offline te halen. Zodra de regeling verder uitgewerkt is, zal er vanuit het VEKA meer concrete informatie volgen.’
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.