© ADO Den Haag
13 januari 2023

ADO Den Haag: stadiondak met zonnepanelen voldoet niet aan wettelijke eisen

Onderzoek heeft uitgewezen dat het stadiondak van voetbalclub ADO Den Haag niet aan de wettelijke veiligheidseisen voldoet bij vanaf windkracht 8. Mede daardoor kon het dak met zonnepanelen wegwaaien.

Vorig jaar februari waaiden tijdens storm Eunice dakplaten en de daarop gemonteerde zonnepanelen weg.

Consequenties
De voetbalclub meldt nu als huurder van het stadion geconfronteerd te zijn met het feit dat onderdelen van het stadiondak niet aan de wettelijke veiligheidseisen voldoen bij windkrachten vanaf 8 op de schaal van Beaufort. Het gaat om de bevestiging van de dakplaten van het stadion die niet aan de eisen voldoen.

Het is volgens de voetbalclub nog te voorbarig om iets te zeggen over de exacte consequenties. ADO Den Haag zal hierover met de gemeente, als verhuurder en eigenaar van het stadion, de supportersvereniging en andere stakeholders in gesprek gaan.

Verbijstering
De herstelwerkzaamheden van het eerder beschadigde dak, in een van de hoeken van het stadion, zijn inmiddels afgerond. Parallel aan deze herstelwerkzaamheden is er ook nader vervolgonderzoek ingesteld naar de bevestiging van de overige dakdelen. Hieruit blijkt nu volgens een extern constructiebureau dat het dak, op onderdelen, niet aan de gestelde wettelijke kaders voldoet.

ADO Den Haag stelt het nieuws met verbijstering te hebben ontvangen. 2 jaar geleden heeft er namelijk nog een onderzoek plaatsgevonden naar de veiligheid van de draagconstructie van het dak waarbij na onderzoek – 3 maanden later – de conclusie werd getrokken dat het stadion voldoet aan alle wettelijke veiligheidseisen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.