© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
11 januari 2023

77 miljoen euro subsidie beschikbaar voor zonnepanelen bij sportclubs

Amateursportorganisaties kunnen sinds 1 januari via de regeling Stimulering bouw en onderhoud van sportaccommodaties (BOSA) weer subsidie aanvragen voor onder meer zonnepanelen en led-verlichting.

De subsidieregeling Stimulering bouw en onderhoud sportaccommodaties (BOSA) is bedoeld voor amateursportorganisaties. Deze organisaties kunnen subsidie aanvragen voor bouw- en onderhoudskosten van sportaccommodaties en aanschaf van sportmaterialen waarvoor ze 20 procent subsidie kunnen krijgen.

30 procent
Activiteiten gericht op energiebesparing, toegankelijkheid, circulariteit en klimaatadaptatie, en maatregelen in het kader van de veiligheidsbeleving van de sportaccommodatie komen in aanmerking voor 10 procent aanvullende subsidie en daarmee 30 procent subsidie in totaal.

Minimaal 2.500 euro
De subsidie kunt u aanvragen voorafgaand aan de activiteiten óf tot 12 maanden nadat de activiteiten zijn afgerond en betaald. Het minimale subsidiebedrag is 2.500 euro. Per kalenderjaar geldt een maximum van 2,5 miljoen euro subsidie per aanvrager. In 2023 is er een budget van 77 miljoen beschikbaar. Dit bedrag wordt verdeeld op volgorde van binnenkomst van complete aanvragen.

Het subsidieplafond wordt daarbij niet alleen bereikt door het totaal aan ingediende aanvragen, maar ook door een dakpanconstructie. Dit houdt in dat een deel van de aanvragen wordt uitbetaald in het jaar van aanvraag en een deel in de jaren daarna. Aanvragen uit 2022 vallen dus gedeeltelijk in het budget van 2023, maar ook deels in de budgetten van latere jaren.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.