© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 september 2022

LONGi brengt nieuw wereldrecord p-type heterojunctiezonnecel naar 26,12 procent

LONGi heeft een nieuw wereldrecord behaald door zijn eigen record voor een p-type siliciumzonnecel op basis van heterojunctietechnologie te verbeteren van 25,47 naar 26,12 procent.

Het vorige wereldrecord werd door LONGi afgelopen voorjaar behaald.

Gallium
Het wereldrecord is gevalideerd door het Duitse Institute for Solar Energy Research Hamelin (ISFH) en bewijst volgens de fabrikant de haalbaarheid van goedkope heterojunctiemassaproductietechnologie.  

Voor de recordzonnecel heeft LONGi een massaproductieproces en M6-wafers gebruikt. De zonnecellen zijn in gallium gedoteerd.

Trekken van kristallen
Het R&D-team van de fabrikant meldt het proces voor het trekken van kristallen verbeterd te hebben, als antwoord op de toegenomen vraag naar prestatie-indicatoren voor p-type heterojunctiewafers, zoals weerstand en levensduur.

De efficiëntie van de zonnecel is volgens LONGi aanzienlijk verbeterd in termen van kortsluitstroom, nullastspanning (Voc) en de vulfactor, te weten met stijgingen van respectievelijk 1,06 procent, 0,3 procent en 1,1 procent. De fabrikant merkt daarbij op dat het ontwikkelingsproces vergelijkbaar is met dat voor een n-type cel, wat de veelzijdigheid en betrouwbaarheid van de technologie volledig onderschrijft.

Bekijk de zonnepanelen van LONGi hier in de Solar Magazine Productzoeker.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.