Vergunning Oceans of Energy om kabel aan te leggen voor drijvend zonnepark op zee
Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft Oceans of Energy een vergunning gegeven om een 3 kilometer lange kabel aan te leggen tussen het drijvende zonnepark NS2 en het offshoreplatform Q13a-A.
Daarmee krijgt het zonnepark van het bedrijf een rechtstreekse verbinding met het offshoreplatform van Neptune Energy dat via het innovatieproject PosHYdon wordt voorzien van een groene- waterstofinstallatie.
Scheveningen
Het productieplatform wordt het eerste volledige geëlektrificeerde platform op de Nederlandse Noordzee en ligt circa 12 kilometer voor de kust van Scheveningen.
Oceans of Energy werkt op zijn beurt binnen het innovatieproject North Sea 2 (NS2) aan een drijvend zonnepark op megawattschaal. De vergunning voor de elektriciteitskabel van het drijvende zonnepark wordt nu verleend op basis van de Waterwet en loopt tot uiterlijk tot 1 juli 2043.
Kosten reduceren
Doel van het NS2-project is de kwaliteit van de offshore-pv-technologie te verbeteren en de kosten te reduceren richting een commercieel niveau. Ook wordt het pv-systeem geïntegreerd in de offshore- energie-infrastructuur.
Het project omvat een uitgebreid monitoringprogramma gedurende de operationele periode van 3 jaar, met onder meer als doelstelling inzichten te ontwikkelen in de effecten op de ecologie. Ook worden effecten op offshorewindparken getest, waarmee de toegang tot de grootschalige markt wordt versneld.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Eerder
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















