© Bredenoord
14 juni 2022

Bredenoord neemt 100 Battery Box in vloot met batterijen in gebruik

Bredenoord heeft een mijlpaal bereikt: de 100e Battery Box in zijn batterijenvloot. Het bedrijf heeft door de ingebruikname van nieuwe batterijen nu ruim 100 Battery Boxen in vermogens van 15 tot 600 kilowatt.

Welke Battery Box de juiste is, is afhankelijk van de situatie. De inzet van een batterijoplossing is volgens het bedrijf vaak een combinatie van andere technieken, bijvoorbeeld met reeds aanwezige energiebronnen zoals een netaansluiting, gensets of een zonnepark.

Waterstof
Met de Battery Box kan Bredenoord een (lokaal) smart grid creëren waardoor optimaal met de beschikbare energie wordt omgegaan, de CO2- en NOx- en geluidsemissie dalen en brandstof wordt bespaard.

Bredenoord stelt de inzet van batterijsystemen als een belangrijke stap in de mobiele energietransitie te zien. De komende tijd zal de vloot Battery Boxen nog verder worden uitgebreid. Daarnaast werkt het bedrijf aan andere energieoplossingen van de toekomst, zoals waterstof.

Elektrificatie bouw en infra
Batterijen zijn volgens Bredenoord inmiddels niet meer van bouwplaatsen en langs wegen weg te denken: van batterijen voor tijdelijke verkeerslichten of cameratoezicht ’s nachts, maar ook grotere toepassingen zoals het laden van een elektrische hijskraan en grote stroomvragen wanneer netbeheerders moeite hebben met het tijdig opleveren van nieuwe of verzwaarde netaansluitingen. Ook voor synchrone netovername tijdens onderhoud aan transformatoren of het opvangen van piekvraag is een Battery Box toepasbaar.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.