© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
10 juni 2022

Provincies Brabant en Limburg: ‘Slot op stroomnet onaanvaardbaar’

De beslissing van TenneT om te stoppen met het aansluiten van nieuwe grootverbruikers op het stroomnet is onaanvaardbaar. Dat stellen de getroffen provincies Noord-Brabant en Limburg in een gezamenlijke reactie.

De Brabantse en Limburgse Energie-gedeputeerden Anne-Marie Spierings en Maarten van Gaans-Gijbels roepen TenneT en het Rijk op om samen met de regio en marktpartijen zo snel mogelijk tot een actieplan te komen voor meer en slimmere capaciteit op het elektriciteitsnetwerk. De gedeputeerden doen deze oproep mede namens de 2 Limburgse en 4 Brabantse regio’s die een Regionale Energiestrategie (RES) opstellen.

Nieuwe wegen bewandelen
Gedeputeerde Maarten van Gaans-Gijbels: ‘De beslissing van de netwerkbeheerder is ongekend en onacceptabel. De gevolgen voor zowel de energietransitie als de rest van de Limburgse samenleving zijn aanzienlijk. Ik roep alle betrokken partijen dan ook op tot het uiterste te gaan en nieuwe wegen te bewandelen om de effecten te voorkomen.’

Gedeputeerde Anne-Marie Spierings vult aan: ‘Juist nu we de afhankelijkheid van (buitenlands) gas willen afbouwen, zit de elektriciteitsinfrastructuur in een groot deel van Nederland aan haar limiet. Dit is onacceptabel en moet zo snel mogelijk opgelost worden.’

Maatschappelijke gevolgen
De impact van de beslissing van netbeheerder TenneT zal volgens de provincies enorm zijn. Duidelijk is dat nieuwe bedrijven zich niet kunnen vestigen in Brabant of Limburg als ze een grootverbruikersaansluiting nodig hebben. ‘Maar ook bestaande bedrijven kunnen niet investeren in een uitbereiding van de huidige aansluiting’, aldus de gedeputeerden. ‘Hoewel woningbouw vooralsnog niet geraakt lijkt te worden door het capaciteitstekort op het netwerk, kunnen voorzieningen die een grote aansluiting nodig hebben (zoals bijvoorbeeld supermarkten, zwembaden of scholen) niet meer aangesloten worden voor de levering van elektriciteit, waardoor een verslechtering van de woonomgeving dreigt.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.