© Hoppenbrouwers
27 april 2022

Hoppenbrouwers Techniek opent vijftiende praktijkschool voor opleiden technici

Hoppenbrouwers Techniek heeft in Barendrecht een praktijkschool geopend voor het opleiden van vakmensen. Het is de vijftiende praktijkschool van de technisch dienstverlener die wil groeien naar 40 vestigingen.

Die 40 filialen moeten straks zo’n 5.000 medewerkers tellen.

Onontbeerlijk
‘Om onze groeiambitie te kunnen bereiken, is goed opgeleid personeel onontbeerlijk’, aldus vestigingsleider Ronnie van Haperen. ‘Wij geloven bij Hoppenbrouwers in eigen kweek en doorstroom van onderaf, en leiden onze mensen graag zelf op. In onze praktijkschool dragen onze technische vakmensen hun kennis, expertise én passie voor techniek over aan de jeugd.’

Hoppenbrouwers Techniek streeft ernaar om in elke vestiging een praktijkschool te openen, zodat ze medewerkers zelf kunnen opleiden en hen autonoom kunnen laten opereren. Ook wordt veel geïnvesteerd in contact met scholen en de organisatie van snuffelstages.

Leren en werken
In de praktijkschool combineren leerlingen veelal ‘leren en werken’. Ze doen praktijkervaring op, krijgen intensieve begeleiding, draaien mee als volwaardig medewerker en hebben kans op een vast contract. Op deze manier verzorgen ervaren technici de kennisoverdracht aan jonge mensen van de beroepsbegeleidende leerweg (bbl’ers) en zorgt Hoppenbrouwers voor doorstroom in de technische sector. Afgelopen jaar zijn er 3 bbl’ers en zij-instromers gestart in Barendrecht. Met de komst van de praktijkschool is er nog plek voor een aantal enthousiaste bbl-leerlingen. Het is de bedoeling om jaarlijks meerdere bbl’ers een plek te geven in de praktijkschool in Barendrecht.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.