20 procent glastuinders wil investeren in zonnepanelen
Een derde van de Nederlandse glastuinders heeft zonnepanelen. 20 procent van de glastuinders is bovendien van plan om te gaan investeren in zonnepanelen. Dat blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van AgriDirect.
Eind vorig jaar hebben ruim 1.200 bedrijven deelgenomen aan de jaarlijkse enquête van het bedrijf.
Meest populair
De glasheldere conclusie is volgens AgriDirect dat zonne-energie met afstand de meest populaire bron van alternatieve energie is onder glastuinders. Aardwarmte – 2 procent van de tuinder wil hierin investeren – volgt op grote afstand. Minder dan 1 procent geeft aan te willen investeren in andere vormen van alternatieve energie zoals biogas, windmolens, warmtepompen of houtpelletkachels.
De glastuinders worden hard getroffen door de hoge energieprijzen. ‘Maar is zonne-energie ook dé manier om de hoge prijzen te omzeilen?’, vragen de onderzoekers zich af. ‘Dit kan het probleem deels oplossen maar het is helaas vaak niet toereikend om de gehele kas gedurende het jaar te verwarmen. Daarnaast dreigt het gevaar dat de investeringsplannen in verduurzamingsprojecten stil komen te liggen door de aanhoudend hoge energieprijzen. De subsidies op deze projecten worden steeds minder aantrekkelijk. De hoogten van de subsidies zijn namelijk gekoppeld aan de gasprijs. Nu de gasprijs zo hoog is, dreigt de subsidie 0 te worden.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Eerder
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















