WoonFriesland start proeven met batterijen iwell in Drachten en Leeuwarden
WoonFriesland heeft in een van de woongebouwen aan de Gealanden in Leeuwarden het startschot gegeven voor een proef met een batterij van iwell. Het complex is voorzien van de Cube-batterij die stroom opslaat.
De opgeslagen stroom wordt ingezet bij pieken in het stroomverbruik, zoals bij het gebruik van een lift.
Zonnepanelen
Door de batterij kan de netaansluiting verlaagd worden, wat het elektriciteitsnet ontlast. Ook betekent dit lagere netbeheerkosten. Eind december wordt aan de Berglaan in Drachten de Cube ook geplaatst. In combinatie met de zonnepanelen op het dak van dat appartementengebouw zorgt de Cube hier ook voor besparing op energiekosten van de huurder.
De Cube zorgt, met en zonder zonnepanelen, voor een jaarlijkse besparing op de netbeheerkosten. Deze besparing valt financieel weg tegen de kosten van de batterij. Hierdoor worden de lasten van de huurder niet lager. Verder zorgt de Cube ook voor een verlaging van de uitstoot van CO2 met 1.600 kilogram. Doordat WoonFriesland de batterij koppelt aan de zonnepanelen, blijft met de Cube naar verwachting ruim 60 procent van alle opgewekte zonnestroom binnen het pand.
Stapsgewijs uitrollen
Sigrid Hoekstra, directeur-bestuurder WoonFriesland: ‘Ik ben blij voor de bewoners met zonnepanelen dat zij straks in Drachten het voordeel direct voelen. Maar er is ook een voordeel voor WoonFriesland. De stroomvoorziening is hiermee een stuk duurzamer. Dat past bij onze stappen op het gebied van duurzaamheid. Op basis van onze ervaringen willen we dit stapsgewijs uitrollen naar zoveel mogelijk appartementencomplexen van WoonFriesland.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















