© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
12 november 2021

Oostelijke Randweg in Zuid-Hollands De Lier vleermuisvriendelijk verlicht

Het bedrijf Anexo heeft de Oostelijke Randweg in het Zuid-Hollandse De Lier vleermuisvriendelijk verlicht. De amberkleurige BAT-lamp werd jaren geleden speciaal ontwikkeld door Innolumis Public Lighting.

Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat vleermuizen met name gevoelig zijn voor blauw en ultraviolet licht, maar een stuk minder voor rood en amberkleurig licht. Op basis daarvan werd alweer jaren geleden een amberkleurig, uv-vrij led-armatuur ontwikkeld: de ‘BAT-lamp’.

6 meter
In 2017 heeft het bedrijf Anexo in ’s-Gravenzande het project Poelzone met vleermuisvriendelijke verlichting opgeleverd en sinds kort dus ook bij de Oostelijke Randweg in De Lier. Naast dat er gebruik wordt gemaakt van batlampen is er gekozen voor lichtmasten met een lichtpunthoogte van 6 meter in plaats van de gebruikelijke 8 meter. Zo kunnen de vleermuizen in de buurt van de Randweg veilig en redelijk ongestoord vliegen en foerageren.

De amberkleurige BAT-lamp, jaren geleden speciaal ontwikkeld door Innolumis Public Lighting op basis van het juiste en minst verstorende lichtspectrum voor de meeste vleermuissoorten en in samenwerking met Rijkswaterstaat, is inmiddels op heel veel plaatsen in Nederland geplaatst. En nu dus ook in De Lier. Langs de Oostelijke Randweg zijn zowel kofferarmaturen van het type Victoria alsook kegelarmaturen van het type Ariane geplaatst, natuurlijk in de vleermuisvriendelijke kleur.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.