Tesla heeft nu al meer zonnepanelen en batterijen verkocht dan in 2020
Tesla meldt aan het einde van het derde kwartaal al meer batterijen en zonnepanelen te hebben verkocht dan in heel 2020. Daarmee is voor energieopslag een recordjaar op komst en herleven oude tijden bij de pv-tak.
Met nog 1 kwartaal te gaan, heeft Tesla dit jaar al 27 procent meer zonnepanelen verkocht dan in heel 2020. Toch is het bedrijf nog ver verwijderd van de recordverkopen uit de periode 2015-2016, toen er zelfs meer dan 200 megawattpiek zonnepanelen per kwartaal werd geïnstalleerd.
185 procent
De verkopen van zonnepanelen per kwartaal, uitgedrukt in megawattpiek, zijn in onderstaande tabel te zien.
Zonnepanelen |
2020 |
2021 |
Groei |
Eerste kwartaal |
35 megawattpiek |
92 megawattpiek |
+163 procent |
Tweede kwartaal |
27 megawattpiek |
85 megawattpiek |
+215 procent |
Derde kwartaal |
57 megawattpiek |
83 megawattpiek |
+46 procent |
Vierde kwartaal |
86 megawattpiek |
- |
|
Totaal |
205 megawattpiek |
260 megawattpiek |
Verkoop solar roof verdubbeld
‘De inzet van Solar Roof is meer dan verdubbeld op jaarbasis en is ook kwartaal op kwartaal blijven groeien. We voeren verdere kostenverbeteringen door, met name aan de installatiekant, om de winstgevendheid te verhogen’, aldus Tesla in een toelichting in zijn kwartaalbericht.
110 procent
Ook de verkoop van energieopslagsystemen is in het derde kwartaal fors gegroeid. In de eerste 9 maanden is een groei van 110 procent zichtbaar geweest en in het derde kwartaal bedroeg de groei 71 procent. Met de installatie van 1.295 megawattuur aan energieopslagsystemen gaat het om het beste kwartaal van 2021.
De groei zou volgens Tesla vooral aan de uitrol van het energieopslagsysteem Megapack te danken zijn. ‘We hebben onlangs onze nieuwe Megapack-fabriek aangekondigd met een capaciteit van 40 gigawattuur, wat overeenkomt met de totale Megapack-implementaties van 3 gigawattuur in de afgelopen 12 maanden. We zijn erg enthousiast over het bredere potentieel van dit product.’
De verkopen van energieopslagsystemen per kwartaal, uitgedrukt in megawattuur, zijn in onderstaande tabel te zien.
Energieopslag |
2020 |
2021 |
Groei |
Eerste kwartaal |
260 megawattuur |
445 megawattuur |
+71 procent |
Tweede kwartaal |
419 megawattuur |
1.274 megawattuur |
+204 procent |
Derde kwartaal |
759 megawattuur |
1.295 megawattuur |
+71 procent |
Vierde kwartaal |
1.584 megawattuur |
- |
|
Totaal |
3.022 megawattpiek |
3.014 megawattpiek |
Deel dit bericht