© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
21 september 2021

Leidraad ACM: verbod netbeheerders voor productie, handel en levering van alternatieve energiedragers

De ACM heeft een leidraad over de mogelijkheden voor netbeheerders bij alternatieve energiedragers gepubliceerd. Productie, handel en levering van alternatieve energiedragers is voor hen niet toegestaan.

Waterstof en andere alternatieve energiedragers zoals biogas, warmte en koude zullen in de toekomst een belangrijkere rol gaan spelen in de energievoorziening. Om de markten voor alternatieve energiedragers verder te ontwikkelen, kunnen samenwerkingsverbanden tussen marktpartijen en netwerkbedrijven van belang zijn. Daarom is het voor netwerkbedrijven en andere marktpartijen belangrijk te weten welke activiteiten netwerkbedrijven wel en niet mogen uitvoeren met alternatieve energiedragers. Om die duidelijkheid te verschaffen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) de leidraad gepubliceerd die het wettelijke kader beschrijft op basis van de huidige wetgeving.

Wel transportnetwerken aanleggen
Netwerkbedrijven mogen transportnetwerken voor alternatieve energiedragers aanleggen en in gebruik nemen. Maar productie, handel en levering van alternatieve energiedragers is dus niet toegestaan. Netwerkbedrijven mogen zich wel via een minderheidsdeelneming of joint venture – waarbij geen sprake is van ‘doorslaggevende zeggenschap van het netwerkbedrijf’ – bezighouden met productie, handel of levering van alternatieve energiedragers.

Zo kunnen netwerkbedrijven volgens de ACM via een vorm van publiek-private samenwerkingsverbanden bijdragen aan de ontwikkeling van de nog prille markten voor alternatieve energiedragers.

Energiewet
De ACM wijst er verder op dat het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) aan de nieuwe Energiewet werkt, waarin de huidige Elektriciteitswet en de Gaswet samengevoegd worden. Dit kan betekenen dat de regels met betrekking tot alternatieve energiedragers waar netbeheerders zich nu aan moeten houden, zullen veranderen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.