© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
24 augustus 2021

AMG neemt Phyr 7 over en bouwt eerst lithium-vanadiumbatterij

De in Amsterdam gevestigde Advanced Metallurgical Group (AMG) heeft de overname van Phyr 7 en de bouw aangekondigd van zijn eerste lithium-vanadiumbatterij voor industriële energiebeheertoepassingen.

Als onderdeel van zijn aanwezigheid in de circulaire economie is AMG ’s werelds grootste recycler van vanadiumproducten uit industriële resten en afval. Deze expertise omvat onder meer het terugwinnen van zeer zuivere elektrolyten op basis van vanadium, de centrale component van vanadium-redoxflowbatterijen.

Stroompieken afvlakken
In de energie-intensieve industrie proberen bedrijven vaak stroompieken af te vlakken om de kosten te verlagen en boetes te vermijden die door elektriciteitsleveranciers in rekening worden gebracht. De traditionele oplossing was het installeren van een interne ‘stand-by’-motor die op dieselbrandstof werkt.

AMG heeft een alternatief concept ontwikkeld in de vorm van een grootschalige hybride lithium-vanadium redoxflowbatterij (LIVA) die CO2-uitstoot vermijdt. Het lithiumgedeelte van het nieuwe batterijontwerp maakt snel ontladen mogelijk, inclusief black-startmogelijkheden. De lithiumbatterij wordt vervolgens opgeladen door de goedkope vanadiumbatterij die op haar beurt wordt opgeladen door het elektriciteitsnet.

Overname
Voor het beheer van de LIVA-batterij is een geavanceerde softwareoplossing essentieel. AMG kondigt als onderdeel hiervan nu ook de overname van de Duitse onderneming Phyr7 aan.

Dat bedrijf, gevestigd in Heidelberg, is een specialist voor op kunstmatige intelligentie gebaseerde energiebeheeroplossingen. Het Phyr 7-software-ecosysteem simuleert en exploiteert verschillende energieopslagmiddelen zoals lithium-ion- en vanadium-redoxflowbatterijen. Naast het maximaliseren van de efficiëntie, veiligheid en levensduur van de batterijen, maakt de software de koppeling mogelijk met hernieuwbare-energiebronnen en groene waterstof.

Phyr7 zal omgedoopt worden tot LIVA Power Management Systems. Volker Koelln, oprichter van Phyr7, wordt de chief executive officer van het bedrijf.

Eerste kwartaal 2022 online
Het eerste LIVA-systeem wordt geïnstalleerd in een van de Duitse fabrieken van AMG en zal naar verwachting in het eerste kwartaal van 2022 online gaan. De engineering is gestart voor nog 3 systemen, 2 in Duitsland en 1 in de VS.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.