© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
20 augustus 2021

TenneT laat robot hoogspanningslijnen boven snelweg A6 vervangen

TenneT vervangt boven de A6 hoogspanningslijnen met een robot. Via een zogenaamd ‘rollengordijn’ trekt een robot samen met een grote lier de nieuwe geleiders tussen de masten over de bestaande geleiders heen.

Het rollengordijn bestaat uit katrollen en karretjes en zorgt ervoor dat er geen hinderende constructies langs de weg hoeven worden opgebouwd en dat het verkeer op de snelweg ongehinderd door kan rijden.

Uitbreiding transportcapaciteit
Tussen Diemen en Lelystad werkt TenneT aan de vervanging en versterking van de 52 kilometer lange hoogspanningsverbinding van 380 kilovolt. Diverse masten van de bestaande verbinding worden versterkt en de geleiders – de stroomdraden – worden vervangen door nieuwe geleiders die meer elektriciteit kunnen transporteren. Boven de snelweg, de A6 bij Lelystad, past TenneT een bijzondere techniek toe, zodat het verkeer op de snelweg ongehinderd door kan rijden. De werkzaamheden vonden deze week plaats en het gehele project is begin 2023 afgerond.

De hoogspanningsverbinding tussen Diemen en Lelystad is in 1972 gerealiseerd. De capaciteit van deze verbinding moet nu worden uitgebreid. Dit komt door de grote groei van de productie van duurzame energie. De hoogspanningsstations van Diemen en Lelystad zijn daarom inmiddels uitgebreid. Nu wordt de hoogspanningsverbinding zelf versterkt. De fundatie van verschillende masten wordt verstevigd en de bestaande geleiders worden vervangen door nieuwe, innovatieve geleiders. Deze nieuwe geleiders kunnen veel meer elektriciteit transporteren dan de bestaande geleiders. De hoogspanningsverbinding kruist meerdere malen cruciale infrastructuur, zoals het spoor, de snelweg en kanalen. Snelweg A6 bij Lelystad wordt tweemaal gekruist.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.