© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
17 augustus 2021

ISSO stelt duurzame energie centraal in Praktijkboek Energiecijfers en –tabellen

ISSO heeft een nieuwe versie van het Praktijkboek Energiecijfers en –tabellen uitgebracht met veel aandacht voor duurzame energie. Het Praktijkboek bevat verder kentallen over energiegebruik en energiebesparing.

Het Praktijkboek Energiecijfers en –tabellen is interessant voor adviseurs op het gebied van energie, milieu, techniek en innovaties, voor installateurs en energiebedrijven, en voor beleidsmakers bij milieudiensten en gemeenten die aan de gang gaan met energiemaatregelen. De gegevens helpen ook bij de keuze voor maatregelen die tot een duurzamere gebouwde omgeving leiden.

Duurzame-energieopwekking
De onderwerpen in deze vernieuwde Energiecijfers en –tabellen zijn hetzelfde als in de vorige editie uit 2007. In dit nieuwste werk komen alle kentallen aan bod: van ‘elektriciteitsprijzen’ tot ‘milieubelastingen’, van ‘warmte’ tot ‘hernieuwbare energie’ en alles ertussenin. Wel zijn wat feiten weggelaten of juist toegevoegd. Zo is het aandeel energieverbruiksgetallen en kentallen over beweegbare brugdelen kleiner geworden. Het thema duurzame-energieopwekking is daarentegen uitgebreid. Om die reden is de naam gewijzigd in Praktijkboek Energiecijfers en -tabellen.

Online
Het naslagwerk werd oorspronkelijk uitgegeven door SenterNovem (red. tegenwoordig Rijksdienst voor Ondernemend Nederland geheten, kortweg RVO) onder de naam Cijfers & Tabellen. In 2018 zijn RVO en ISSO begonnen aan de herziening van het Praktijkboek. Eerst verscheen de online-versie, te raadplegen via ect.isso.nl. Op ect.isso.nl zijn de data te doorzoeken en bijvoorbeeld te gebruiken in rapporten.

De papieren editie van Praktijkboek Energiecijfers en –tabellen is te bestellen via ISSO Open.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.