
De logistieke dienstverlener Arvato Supply Chain Solutions heeft de ambitie om in 2030 helemaal klimaatneutraal te zijn.
Energiemarktplaats
Bijzonder aan de zonnepanelen die het bedrijf nu in gebruik heeft genomen, is dat de opgewekte zonne-energie niet alleen door Arvato gebruikt kan worden, maar ook direct toegankelijk is voor andere bedrijven.
De pv-systemen zijn namelijk aangesloten op de Groendus Energiemarktplaats. Op dit datagedreven platform kunnen bedrijven 100 procent groene stroom aanbieden en afnemen op basis van uurlijkse gelijktijdigheid. Dit betekent dat vraag en beschikbaar aanbod rechtstreeks aan elkaar worden gekoppeld. Met andere woorden: de stroom die Arvato opwekt, maar niet zelf gebruikt, kan rechtstreeks gekocht worden door een ander bedrijf. Zonder tussenkomst van een traditionele energieleverancier.
160 megawattpiek
Groendus ontstond begin 2021 vanuit 5 gespecialiseerde bedrijven in de duurzame energiemarkt. Met 100 medewerkers werkt Groendus vanuit Utrecht en Haarlem en heeft het bedrijf inmiddels 160 megawattpiek aan zonnepanelen geïnstalleerd.
Daarbij worden al bijna 100 zakelijke locaties zonder tussenkomst van een traditioneel energiebedrijf direct gekoppeld met duurzame producenten in de buurt via de Groendus Energiemarktplaats.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.