Signify voorziet lisianthuskweker SenZaro van Philips GreenPower LED toplighting
Signify voorziet lisianthuskwekerij SenZaro in oktober van een hoger lichtniveau met een hybride installatie met de recentelijk geïntroduceerde Philips GreenPower LED toplighting force.
Afgelopen winter was er al een chrysantenkas van 3,36 hectare geschikt gemaakt voor de teelt van lisianthus, waarin het Nederlandse bedrijf wilde uitbreiden. Dit gebeurde door zowel extra SON-T-lampen als Philips GreenPower LED toplighting compact units te installeren. Hierdoor steeg het totale lichtniveau naar ruim 400 µmol per seconde per vierkante meter.
Nieuwe norm
Een PAR-niveau van 400 µmol per seconde per vierkante meter lijkt de nieuwe norm te zijn binnen de lisianthusteelt. Als producent voor het hogere segment van de markt wil teler Michael Zwinkels niet achterblijven bij enkele collega’s die hem recentelijk zijn voorgegaan. In nauw overleg met accountmanager Wilco Verkuil van Signify en installateur Stolze werd een efficiënt lichtplan ontworpen voor de naderende upgrade.
De huidige SON-T-installatie is goed voor 300 µmol per seconde per vierkante meter. Een derde van de lampen wordt dit najaar vervangen door Philips GreenPower LED Toplighting Force (TLF) groeilampen met een output van 3.600 µmol per seconde, waardoor het lichtniveau zonder verdere technische aanpassingen of toenemend elektriciteitsverbruik wordt opgekrikt naar 400 µmol per seconde per vierkante meter.
Nieuw lichtregime
De Toplighting Force is verkrijgbaar in 2 bundelvormen: een brede bundel die voor uniformiteit zorgt in relatief lage kassen of bij een kleine afstand tot het gewas, en een standaardbundel die optimaal rendement biedt in hogere kassen. Zwinkels kiest voor deze laatste optie, die een efficiëntie oplevert van 3,5 µmol/joule.
In de aangepaste chrysantenkas is de eerste teelt van lisianthus onder het nieuwe lichtregime inmiddels achter de rug. De ondernemer is blij met de resultaten.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















