© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
24 juni 2021

ALLSAFE Mini Opslag gaat opslagruimtes voorzien van 41.250 zonnepanelen

Verhuurder van opslagruimtes ALLSAFE Mini Opslag gaat 77.000 vierkante meter dak van 41.250 zonnepanelen voorzien. De zonnepanelen worden verspreid over verschillende vestigingen van het bedrijf in Nederland.

ALLSAFE, de oudste opslagverhuurder van Nederland, heeft inmiddels voor meerdere vestigingen met succes subsidie aangevraagd via de SDE++-regeling. Het bedrijf wil zowel bestaande filialen als nieuwe vestigingen die de komende jaren worden geopend, verduurzamen.

36 vestigingen
Chief executive officer Eric Stubbé over het project: 'Door ons gehele dakoppervlak met zonnepanelen te bedekken, kunnen we echt veel impact maken. De subsidieaanvragen zijn inmiddels gestart en deels toegekend. We verwachten dat we in de tweede helft van 2021 de eerste zonnepanelen kunnen leggen. We beginnen met 5 vestigingen waarvan de subsidies al binnen zijn. In totaal denken we ongeveer 3.000 units op de daken van deze vestigingen te leggen. Volgend jaar zullen we dan gefaseerd de andere vestigingen bedekken.'

Plaatsing van zonnepanelen is onderdeel van een uitvoerig duurzaamheidsplan. 'De afgelopen jaren hebben we al forse stappen op het gebied van duurzaamheid gezet en we blijven er ook de komende jaren sterk op inzetten', verklaart Stubbé. 'We grijpen elke maatregel aan om zo duurzaam mogelijk te ondernemen.' 

CO2-neutraal
Zo moeten uiteindelijk alle 36 vestigingen van de ‘ruimtegever’ CO2-neutraal worden. Inmiddels geldt dit reeds voor 24 vestigingen. ALLSAFE Mini Opslag is van plan het aantal vestigingen in de komende 3 jaar te verdubbelen tot 70 vestigingen. 'Over 6 jaar willen we 95 procent CO2-neutraal zijn', aldus Stubbé.

Om dat te bereiken, gaat ALLSAFE stoppen met het gebruiken van gas door verwarming overal om te zetten in elektrische verwarming. Onder meer bij de vestiging in Beverwijk is dit al gerealiseerd en 9 andere vestigingen volgen op korte termijn. Ook verhuisdozen en verpakkingen die klanten bij ALLSAFE kunnen aanschaffen, worden inmiddels duurzaam gefabriceerd: folie is van gerecycled materiaal en biologisch afbreekbaar. Daarnaast is de verlichting in de panden voorzien van bewegingsmelders en is ALLSAFE al ver met het recyclen van beton.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.