
Triple Solar gebruikt het kapitaal voor het opschalen van zijn activiteiten in grootschalige nieuwbouwprojecten in Nederland, Duitsland, België en het Verenigd Koninkrijk.
Bestaande en nieuwbouw
Het Triple Solar-systeem is een alternatief voor warmtepompen die gebruikmaken van een bodembron of buitenunits. Het Amsterdamse bedrijf past het systeem toe in zowel nieuwbouw als bestaande bouw.
‘Deze werkkapitaalfinanciering maakt het mogelijk de ingezette groei uit te bouwen’, stelt Cees Mager, chief executive bij Triple Solar. ‘Stilstand is achteruitgang. Er moeten nog miljoenen huizen verduurzaamd worden in de komende 30 jaar en daarom is groeikapitaal voor innovatieve bedrijven essentieel.’
Scale-up
‘We zijn enorm trots op Triple Solar's succes en hebben het volste vertrouwen in het team en het innovatieve systeem dat zich inmiddels duidelijk bewezen heeft’, vertelt Anthony Viellevoije, investment- director bij Participatiefonds Duurzame Economie Noord-Holland (PDENH). ‘We leveren dan ook graag een bijdrage aan deze financiering. De verder zonder gas-oplossing die Triple Solar biedt, past in onze duurzame ambitie.’
Merijn ten Thije, investmentmanager bij DOEN Participaties, vult aan: ‘DOEN Participaties financiert duurzame start-ups en scale-ups die impact maken met CO2-reductie. Aandachtspunt voor DOEN is dat de energietransitie voor iedereen toegankelijk is. Omdat de producten van Triple Solar ook geschikt zijn voor particulieren en huurders van woningcorporaties past Triple Solar goed bij onze ambities.’
‘Triple Solar heeft zich ontwikkeld van een innovatieve start-up tot een succesvolle scale-up die een belangrijke bedrage levert aan de energietransitie’, stelt Erik Schut, medeoprichter van Enfuro Ventures.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.