logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
26 maart 2021

3.000 huurders Casade sluiten zich aan bij Zonnecoöperatie Dakenstroom

Woningcorporatie Casade gaat op zo’n 500 eengezinswoningen meer dan 12.000 zonnepanelen plaatsen. Van de collectieve zonne-energie die deze zonnepanelen opwekken, gaan ruim 3.000 Casade-huurders profiteren.

Als lid van Zonnecoöperatie Dakenstroom krijgen zij namelijk 15 jaar lang korting op hun energiebelasting. De komende jaren blijven er zonnepanelen bij komen en kunnen dus nóg meer huurders lid worden van de coöperatie.

Speciale regeling
Casade startte in het najaar van 2019 met het programma Dakenstroom. Hierin vervangt de woningcorporatie groepjes schuine daken door goed geïsoleerde daken met zonnepanelen en soms groen. Ook werd een zonnecoöperatie opgericht.

‘Ik ben heel blij met dit succes’, zegt Joris Loefs van Zonnecoöperatie Dakenstroom enthousiast. Hij is vanaf de eerste plannen betrokken bij Dakenstroom. ‘We hebben de coöperatie opgericht, zodat zoveel mogelijk huurders van Casade kunnen profiteren van de zonne-energie. Dat gaat via een speciale regeling van de overheid. Inmiddels zijn ruim 4.200 zonnepanelen aangesloten en krijgt de eerste groep leden de korting van ongeveer 70 euro eind dit jaar op hun energierekening.”

CO2-neutraal
Casade maakt daken die aan onderhoud of vervanging toe zijn, klaar voor de toekomst. In 2050 moeten namelijk alle huizen gemiddeld CO2-neutraal zijn. Jan van Kessel, programmamanager Duurzaamheid bij Casade: ‘De zonnepanelen zijn straks nodig als het gas uit die woning gaat. Maar we gebruiken ze nu voor collectieve opwekking. Zo hebben wij én onze huurders dus allemaal voordeel van Dakenstroom.’

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten