
Het nieuwe zonnepaneel kan volgens de fabrikant op grote schaal worden gebruikt op daken in residentiële, industriële en commerciële toepassingen.
10 gigawattpiek
Begin 2019 lanceerde LONGi de Hi-MO 4-zonnepanelenserie die gebaseerd zijn op zogenaamde M6-wafers met een formaat van 166 bij 166 millimeter. De zonnepanelen bevatten zonnecellen vervaardigd op basis van monokristallijne wafers en perc-technologie. In het eerste jaar nadat LONGi met massaproductie van de Hi-MO 4-serie startte, werd al de mijlpaal van 10 gigawattpiek aan leveringen bereikt.
3 varianten
De 3 varianten van het Hi-MO 4m-zonnepaneel die LONGi nu aanbiedt, dragen de typenamen 60C, 66C en 72C; verwijzend naar het aantal gebruikte zonnecellen. De breedte van het zonnepaneel is gestandaardiseerd op 1.038 millimeter, terwijl 3 verschillende lengtemogelijkheden de serie in staat stellen de installatiecapaciteit van het pv-systeem op daken te maximaliseren.
De Hi-MO 4m 60C kent een oppervlakte van 1,82 vierkante meter, een gewicht van 19,5 kilogram en een vermogen van 370 tot 385 wattpiek. Het tweede nieuw gepresenteerde zonnepaneel, de Hi-MO 4m 66C, heeft een oppervlakte van 2 vierkante meter, een gewicht van 22 kilogram en een vermogen van 410 tot 420 wattpiek. Tot slot kent de Hi-MO 4m 72C een oppervlakte van 2,2 vierkante meter, een gewicht van 23,5 kilogram en een vermogen van 450 tot 460 wattpiek. De maximale efficiëntie van alle 3 de zonnepanelen bedraagt 21 procent.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.