© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
4 december 2020

Vergunning Vattenfall voor bouw zonnepark van 13 megawattpiek in Goirle

Goirle heeft Vattenfall de benodigde omgevingsvergunning voor de aanleg van het eerste zonnepark in de gemeente verleend. Het energiebedrijf wil 30.000 zonnepanelen plaatsen; goed voor 13 megawattpiek.

Zonnepark Goirle komt te liggen tussen het Gorps Baantje, fruitkwekerij ‘De Braacken’ en het bos. De zonneweide wordt landschappelijk ingepast in overleg met omgeving en de bouw moet in maart 2021 starten. Na 25 jaar verkrijgt de grond weer zijn agrarische functie.

Recreatie
Inwoners van Goirle kunnen straks zonnestroom afnemen. Liselotte Franssen, wethouder Duurzaamheid, over het zonnepark: ‘In Goirle geven we de voorkeur aan “zon op dak”. Om te voldoen aan de verwachte energiebehoefte voor Goirle is daarnaast nog eens 40 hectare zonneweide nodig. Dit zonnepark met een vermogen van 13 megawattpiek en een oppervlakte van 6 hectare levert daaraan een belangrijke bijdrage.

Nu de vergunningen zijn afgegeven kan Vattenfall subsidie aanvragen voor het zonnepark via de Stimulering Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++). Hierna volgt de aanbesteding voor de bouw. Wanneer beide succesvol zijn afgerond, start de bouw.

‘Het unieke van zonnepark Gorps Baantje is dat we duurzame-energieopwekking combineren met recreatie en educatie’, stelt Wouter Beerten, ontwikkelaar zonneparken bij Vattenfall. ‘Zo leggen we voor het zonnepark een wandelparkje aan met een plek voor buitenlessen voor scholen.  We zijn blij met de constructieve samenwerking met de gemeente en dat het ontwerp samen met de directe omgeving tot stand is gekomen.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.