© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
14 oktober 2020

ISSO vraagt mening marktpartijen over nieuwe versie handboek zonne-energie

Kenniscentrum ISSO roept marktpartijen die zich bezighouden met ontwerp, realisatie en inspectie van zonne-energiesystemen op om hun mening te geven over de actualisatie van het handboek zonne-energie.

Het ‘Handboek Zonne-energie, Bouwkundige- en installatietechnische richtlijnen voor zonne-energiesystemen’ bestaat sinds 2012. Kenniscentrum ISSO presenteerde vorig jaar al een nieuwe versie van het Handboek Zonne-energie. Toen werd onder meer kennis toegevoegd op het gebied van energieopslag en grondgebonden zonneparken.

Handboek én eindtermen
De redactie van Solar Magazine meldde afgelopen zomer al dat de Nederlandse zonne-energiesector nog in 2020 nieuwe eindtermen verwelkomt, gevolgd door een nieuwe versie van het Handboek Zonne-energie in 2021. Beide producten zijn onderdeel van een professionaliseringsslag.

Vanwege ontwikkelingen in de markt rondom certificeringen, eindtermen, de aankomende aanpassingen van NEN 1010 en NEN 7250, nieuwe eisen van verzekeraars en nieuwe technieken en toepassingsvormen van zonne-energie is het volgens ISSO opnieuw tijd de kennis over zonne-energie te actualiseren en uit te brengen. ISSO start dit project met een marktonderzoek om de ervaringen met de huidige kennis te inventariseren. 

Reageren tot 30 oktober
Om te weten te komen hoe het handboek kan worden verbeterd, welke informatie ontbreekt of overbodig is, en hoe u het handboek gebruikt, vraagt ISSO marktpartijen om vóór 30 oktober een korte vragenlijst in te vullen.

Klik om de vragenlijst van ISSO te openen. Naar verwachting is de geactualiseerde versie van het handboek aan het einde van de zomer van 2021 beschikbaar.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.