DSM verkoopt divisie die coatings maakt voor zonnepanelen
DSM heeft zijn divisie ‘Resins & Functional Materials’, die onder meer coating maakt voor zonnepanelen, verkocht aan Covestro. Het Nederlandse bedrijf ontvangt 1,6 miljoen euro voor de verkoop.
De Resins & Functional Materials (RFM-)divisie van DSM boekte vorig jaar een omzet van 1,01 miljard euro en 133 miljoen euro brutowinst.
DSM Advanced Solar niet verkocht
De verkoop is volgens DSM een nieuwe stap voorwaarts in de evolutie van het bedrijf als een doelgericht, wetenschappelijk onderbouwd bedrijf dat actief is op het gebied van voeding, gezondheid en duurzaam leven.
De transactie omvat alle RFM-activiteiten van DSM, inclusief DSM Niaga, DSM Additive Manufacturing en de coatingsactiviteiten van DSM Advanced Solar. Deze hoogwaardige antireflectie-coatings worden gebruikt voor zonnepanelenglas. Alle overige activiteiten van DSM Advanced Solar worden dus niet verkocht, zoals de activiteiten van de divisie op het gebied van volgende-generatiebacksheets voor zonnepanelen.
Eerste helft 2021
De combinatie van de RFM-divisie en Covestro zal volgens DSM een bedrijf creëren met een grotere schaal en technologische mogelijkheden. Afronding van de transactie, die onderhevig is aan de gebruikelijke voorwaarden en goedkeuringen door de financiële autoriteiten, wordt verwacht in de eerste helft van 2021.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















