
Sunprojects heeft als uitvoerder het ronde, drijvende en zonvolgende pv-systeem Protev van SolarisFloat uit Portugal geplaatst. De 130 zonnepanelen hebben in totaal een vermogen van 50,7 kilowattpiek.
Isifloating by Isigenere uit Spanje heeft eveneens drijvende zonnepanelen geplaatst. Dit zonneveld is vierkant, heeft een vaste positie en telt 108 zonnepanelen met een vermogen van eveneens circa 50 kilowattpiek. Ook Texel4Trading/Solar Float zal, als derde partij, nog een drijvend pv-systeem van dergelijke omvang installeren.
TNO, SABIC, Equinor en Westvoorne gaan de drijvende zonnepanelen 1 jaar lang onderzoeken. Doelstellingen zijn de robuustheid van de drijvende systemen bij golfslag en harde wind, de energieopbrengst en de effecten op het leven onder water en de biodiversiteit. De drijvende zonnepanelen worden getest op de elektrische prestaties, mechanisch-dynamische stabiliteit en ecologische effecten. De opgedane kennis wordt gedeeld met waterschappen, de gemeenten, provincies, kennisinstellingen en natuurorganisaties, om hen te helpen in de visievorming op toekomstige toepassingen van drijvende zonne-energiesystemen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.