© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
19 augustus 2020

Vlaamse hogescholen en universiteiten krijgen subsidie voor zonneboilers

De Vlaamse energieminister Zuhal Demir en onderwijsminister Ben Weyts kennen 6,5 miljoen euro subsidie toe aan hogescholen en universiteiten om schoolgebouwen beter te isoleren en duurzaam te verwarmen.

Het geld komt beschikbaar voor in totaal 53 energiebesparende projecten van de onderwijsinstellingen. Dankzij deze investering wordt in totaal elk jaar ongeveer 3.000 ton CO2 minder uitgestoten. De middelen worden gebruikt om gebouwen beter te isoleren, om glas te vervangen door hoogrendementsglas of om zonneboilers dan wel hoogrendementsketels te plaatsen.

Fonds Hoger Onderwijs
Weyts: ‘We zetten in onderwijs altijd in op kwaliteit en op duurzaamheid, dus investeren we ook in de kwaliteit en duurzaamheid van het patrimonium.’ Demir sluit zich daarbij aan: ‘Gebouwen hebben een belangrijk aandeel in onze CO2-uitstoot. Als we onze klimaatdoelstellingen willen halen, zal het noodzakelijk zijn om ook schoolgebouwen beter te isoleren en duurzamer te verwarmen.’

De middelen komen uit het Fonds Hoger Onderwijs en het Actieplan Klimaat en gaan naar de KULeuven, de UGent, de VUB, Hogeschool West-Vlaanderen, de UAntwerpen, Erasmushogeschool Brussel, Hogeschool PXL, UCLeuven en UCLimburg. De Vlaamse overheid draagt 50 procent van de kosten.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.