© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
18 augustus 2020

NWO opent nieuwe subsidieregeling voor innovaties in wind- en zonne-energie

De Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) heeft een call for proposals gelanceerd rondom ‘Innovaties voor wind- en zonne-energie’. Voor de subsidieregeling is 5 miljoen euro beschikbaar.

De call for proposals is erop gericht om onderzoek te stimuleren naar efficiëntie, kostenreductie en circulair ontwerp van materialen, systemen en processen voor wind- en zonne-energie, waarvan de maatschappelijke opgave een integraal onderdeel is.

Nieuwe materialen
Deze call stimuleert onderzoek naar nieuwe materialen, innovatieve devices, processen en ontwerpen voor productie-installaties. Hierbij ligt het accent voor windenergie vooral op offshore toepassingen en voor zonne-energie op toepassingen in de gebouwde omgeving.

Op het gebied van circulariteit richt deze call zich op het ontwikkelen van circulair ontworpen materialen en technieken om windturbine- en zonnestroomsysteemcomponenten te hergebruiken. De 2 genoemde thema’s vormen gezamenlijk de technische opgave. Het is essentieel dat de innovaties niet alleen technisch, maar ook maatschappelijk haalbaar zijn. Bijvoorbeeld door het ontwikkelen van nieuwe businessmodellen, of door ervoor te zorgen dat nieuwe oplossingen worden ontwikkeld op een manier waarbij de beoogde eindgebruiker wil investeren in een duurzamere toekomst. Elk voorstel dient daarom een technische en een maatschappelijke opgave te adresseren.

Voor een project kan minimaal 750.000 euro en maximaal 1,5 miljoen euro worden aangevraagd. De deadline voor het indienen van vooraanmeldingen is 28 januari 2021 en de deadline voor volledige aanvragen is 1 juni 2021.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.