Regionale Energiestrategie Alblasserwaard 122 hectare zonnepanelen, nadruk op daken
De regio Alblasserwaard wil in 2030 0,319 terawattuur duurzame elektriciteit opwekken. De nadruk ligt op zonnepanelen op daken. Dat staat in de voorlopige concept Regionale Energiestrategie (concept-RES).
Het aanbod van de RES-regio is onderdeel van de totale Nederlandse ambitie op het gebied van duurzame energie: het opwekken van 35 terawattuur hernieuwbare energie op land in 2030. De RES-regio bestaat uit Giessenlanden, Gorinchem en Molenwaard.
30 hectare zonneparken
Naast het uitbreiden van de bestaande windparken, wordt ingezet op de uitrol van 300 kleine windmolens bij boerenerven. Voor zonnepanelen ligt de nadruk op dakgebonden pv-systemen; goed voor 75 procent van de afgelegde ambitie.
Energie |
Terawattuur |
Onderdelen |
Bod windenergie |
0,111 terawattuur 0,01 terawattuur |
7-10 extra windturbines 300 kleine windmolens op boerenerven |
Bestaande opwek windenergie |
0,035 terawattuur |
Windpark Giessenburg en Groote Haar |
Zonne-energie |
0,105 terawattuur 0,039 terawattuur 0,019 terawattuur |
67 hectare zonnepanelen op bedrijfsdaken 25 hectare zonnepanelen op boerenschuren 30 hectare restgrond en dorpszonneweiden |
Totaal |
0,319 terawattuur |
|
Alblasserwaard wil waar mogelijk de daken van boerenschuren en bedrijven gebruiken voor zonnepanelen. Verwacht wordt dat 50 procent van de bedrijfsdaken hiervoor geschikt is; goed voor 67 hectare. Daarnaast gaat het om zo'n 250 boerenbedrijven waar per dak plaats is voor 1.000 vierkante meter; 25 hectare in totaal. Ook zet men in op kleinschalige zonneweiden van zo’n 2 hectare op restgronden in de buurt van dorpskernen. Er zijn hiervoor 15 geschikte plekken in de Alblasserwaard, oftewel 30 hectare in totaal.
Deel dit bericht