© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
30 juni 2020

Hoe is het nu met...? Texel: ‘Een voorbeeld voor gemeenten in binnen- en buitenland’

In de rubriek ‘Hoe is het nu met…?’ spreekt de redactie iedere editie met een of meerdere mensen uit de lichtwereld die enkele jaargangen geleden een forse ambitie uitspraken in LED Magazine.

Hoe gaat het anno 2020 met hen? Hebben ze hun doelen behaald of is er iets misgegaan? Wat zijn de geleerde lessen en de toekomstplannen? Ditmaal aandacht voor Stephan Kikkert van de gemeente Texel.

In juni 2017 hadden we het over Slim verlicht, een nationale primeur…
‘Ik was manager Openbare Verlichting van Texel. De gemeente wilde eind 2017 volledig over op energieneutrale verlichting. De overstap op led moest een energiebesparing van twee derde opleveren. Drijvende zonnepanelen zouden het resterende deel gaan opwekken. Dat was nog nooit vertoond in Nederland.’

Je zei destijds dat Texel zijn nek uitstak…
‘We experimenteerden al sinds 2008 met led in de openbare ruimte. Dat leidde ook tot problemen zoals uitval. Met het volwassen worden van de technologie durfden we het echter aan om over te stappen. We zetten het project “Slim verlicht” op. Daarbij konden we niet profiteren van de ervaring van andere gemeenten. Wij zouden het referentieproject worden.’

Wat omvatten de plannen?
‘Bij openbare verlichting heb je het al snel over veiligheid voor verkeer en mensen. Op sommige plekken was ruimte voor verbetering. Andere konden toe met minder of geen licht. Onder de streep gingen we het aantal armaturen terugbrengen van 3.500 naar 2.800. Ter vervanging zouden op wegen actieve en passieve markering worden aangebracht. Verder was sprake van een dimregime.’

Lees hier het volledige artikel in de juni 2020-editie van LED Magazine.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.