logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
16 juni 2020

Definitief geen doorstart voor fabrikant van hybride zonnecollectoren Solarus

Solarus, de Limburgse fabrikant van hybride zonnecollectoren, maakt definitief geen doorstart. Curator Jan van den Heuvel meldt dat onder meer het uitbreken van de coronacrisis roet in het eten heeft gegooid.

Solarus werd begin februari failliet verklaard. Het faillissement werd uitgesproken door de rechtbank van Limburg in Roermond. Jan van den Heuvel van Meulenkamp Advocaten werd door de rechtbank aangesteld als curator.

Belastingdienst ziet af van rechten
Van den Heuvel meldde half maart nog dat de onderhandelingen over een doorstart van de in Venlo gevestigde fabrikant van hybride zonnecollectoren Solarus in volle gang waren.

In zijn nieuwste faillissementsverslag meldt de curator nu dat de onderhandelingen enige tijd geduurd hebben, maar ‘mede in verband met de plots ontstane coronacrisis niet tot een overeenkomst hebben geleid’.

De pogingen om Solarus door te starten zijn inmiddels dan ook beëindigd. De kantoor- en een deel van de bedrijfsinventaris zijn geveild, en 2 machines alsmede de voorraad zijn door de pandhouder in een zogenaamd vuistpand genomen en elders opgeslagen.

De belastingdienst heeft verder afstand gedaan van zijn rechten. In verband met de coronacrisis heeft de fiscus de aangekondigde executieverkoop afgeblazen. De kosten van verwijdering uit het pand waren hoger dan de vermoedelijke opbrengst bij latere verkoop. De assemblagelijn is door de firma Manders teruggenomen.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten