© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
9 juni 2020

Gemeente Hof van Twente plaatst ruim 500 led-lampen

In de gemeente Hof van Twente worden momenteel ruim 500 nieuwe led-lampen geplaatst. Er is gekozen voor de led-retrofitverlichting van Saled. De gemeente wil 40 procent energie besparen in de openbare ruimte.

De gemeente Hof van Twente is al langere tijd bezig met het maken van plannen die in lijn liggen met het energieakkoord. De kern van dit energieakkoord is energiebesparing, schone technologie en klimaatbeleid. Hier moeten gemeenten, provincies en Rijkswaterstaat aan bijdragen. In dit energieakkoord is destijds onder meer een duidelijke doelstelling opgenomen: 40 procent energiezuinige openbare verlichting in 2020.

De gemeente heeft samen met Saled naar de bestaande openbare verlichting gekeken en hier vervolgens een vervangingsplan voor opgesteld. De openbare led-retrofitverlichting van Saled heeft een lager energiegebruik dan conventionele verlichting. Dankzij de energiebesparing worden afvalstoffen zoals CO2 en zwavel gereduceerd.

De bestaande armaturen hoeven met het gebruik van led-retrofit niet vervangen maar alleen omgebouwd te worden. Het ombouwen van een armatuur is volgens het bedrijf goedkoper aangezien het oude armatuur niet vervangen dient te worden. De jaarlijkse energiebesparing bedraagt 35.629 kilowattuur, de CO2-reductie 20.166 kilogram per jaar. De terugverdientijd is 4,34 jaar.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.