EU-innovatieproject ASTRABAT van start voor ontwikkeling nieuwe batterij
Er is een nieuw Europees project gestart om een innovatieve, hoogenergetische en veilige, solid-state lithium-ionbatterijcel te ontwerpen voor de markt van onder andere elektrische voertuigen.
Het door de Europese Unie gefinancierde project, ASTRABAT genaamd, heeft tot doel optimale lithium-ionbatterijoplossingen te ontwikkelen voor met name de toenemende vraag van de markt voor elektrische voertuigen.
Celarchitectuur
Het doel is om te voorzien in de behoefte van Europa aan een veilige, hoogenergetische, duurzame en verkoopbare batterij voor groene mobiliteit die op grote schaal in Europa kan worden geproduceerd.
Onder leiding van CEA van Frankrijk zal het 4-jarige project zich richten op het ontwikkelen van een betere, veilige en milieuvriendelijke celarchitectuur. Dit wordt geleverd met een volledig solid-state elektrolytontwerp dat geschikt is voor de nieuwe, hoogenergetische elektrodematerialen en compatibel is met de huidige massaproductieprocessen.
8 Europese landen
Meer specifiek zijn de belangrijkste doelstellingen van het project: materialen ontwikkelen voor een solide hybride elektrolyt en elektroden die hoge energie, hoogspanning en betrouwbare, volledig vaste lithium-ioncellen mogelijk maken; de ontwikkeling van nieuwe, volledig vaste batterijen aanpassen aan een conventioneel proces voor de fabricage van elektroden in lithium-ioncellen; een volledige solid-state batterijarchitectuur ontwerpen voor de volgende generatie 2030 lithium-ionbatterijen; een efficiënte celarchitectuur definiëren om te voldoen aan verbeterde veiligheidseisen; om een nieuwe waardeketen van volledig solid-state batterijen te genereren, inclusief ecodesign, einde levensduur en recycling.
Het project wordt geleid door een consortium van 14 partners uit 8 Europese landen, waaronder vooraanstaande onderzoekscentra en universiteiten, maar ook bedrijven op het gebied van batterij en energie. Onder meer het Belgische batterijbedrijf UMICORE participeert in het project.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















