© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
9 juni 2020

EU-innovatieproject ASTRABAT van start voor ontwikkeling nieuwe batterij

Er is een nieuw Europees project gestart om een innovatieve, hoogenergetische en veilige, solid-state lithium-ionbatterijcel te ontwerpen voor de markt van onder andere elektrische voertuigen.

Het door de Europese Unie gefinancierde project, ASTRABAT genaamd, heeft tot doel optimale lithium-ionbatterijoplossingen te ontwikkelen voor met name de toenemende vraag van de markt voor elektrische voertuigen.

Celarchitectuur
Het doel is om te voorzien in de behoefte van Europa aan een veilige, hoogenergetische, duurzame en verkoopbare batterij voor groene mobiliteit die op grote schaal in Europa kan worden geproduceerd.

Onder leiding van CEA van Frankrijk zal het 4-jarige project zich richten op het ontwikkelen van een betere, veilige en milieuvriendelijke celarchitectuur. Dit wordt geleverd met een volledig solid-state elektrolytontwerp dat geschikt is voor de nieuwe, hoogenergetische elektrodematerialen en compatibel is met de huidige massaproductieprocessen.

8 Europese landen
Meer specifiek zijn de belangrijkste doelstellingen van het project: materialen ontwikkelen voor een solide hybride elektrolyt en elektroden die hoge energie, hoogspanning en betrouwbare, volledig vaste lithium-ioncellen mogelijk maken; de ontwikkeling van nieuwe, volledig vaste batterijen aanpassen aan een conventioneel proces voor de fabricage van elektroden in lithium-ioncellen; een volledige solid-state batterijarchitectuur ontwerpen voor de volgende generatie 2030 lithium-ionbatterijen; een efficiënte celarchitectuur definiëren om te voldoen aan verbeterde veiligheidseisen; om een nieuwe waardeketen van volledig solid-state batterijen te genereren, inclusief ecodesign, einde levensduur en recycling.

Het project wordt geleid door een consortium van 14 partners uit 8 Europese landen, waaronder vooraanstaande onderzoekscentra en universiteiten, maar ook bedrijven op het gebied van batterij en energie. Onder meer het Belgische batterijbedrijf UMICORE participeert in het project.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.