© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
20 mei 2020

Enie.nl lanceert ZonneSparen voor huren zonnepanelen via loonstrook

Zonne-energieleverancier enie.nl lanceert ZonneSparen. Door zonnepanelen en/of een laadpaal te huren en te betalen via de loonstrook, ontstaat volgens het bedrijf een financieel voordeel van 45 procent.

Met ZonneSparen is het mogelijk om als werknemer zonnepanelen en/of een laadpaal voor een elektrische/hybride auto te huren en deze maandelijks te betalen via de loonstrook. Dit kan door gebruik te maken van ‘de Groene WKR’, een doorontwikkeling van enie.nl op basis van de huidige werkkostenregeling (WKR).

Groene werkkostenregeling
Oprichter van enie.nl, Patrick van der Meulen, hierover: ‘Toen wij eind 2019 begonnen te bouwen aan de Groene WKR, kregen we vaak als reactie van werkgevers dat het (vrije) WKR-budget grotendeels al is besteed aan bijvoorbeeld kerstpakketten en borrels. Veel werkgevers weten niet dat zij jaarlijks per werknemer een veel ruimer WKR-budget ter beschikking hebben. Dit budget noemt enie.nl ‘de Groene WKR’.’

‘Toen we in 2017 begonnen met het verhuren van zonnepanelen, waren we met zonne-energie voor het eerst goedkoper dan grijze stroom’, vervolgt Van der Meulen. ‘Vandaag de dag kost elektriciteit zo’n 20 eurocent per kilowattuur, met ZonneSparen via de Groene WKR, verlagen we dit naar zo’n 11 eurocent per kilowattuur. Het is hierdoor zelfs voordeliger om zonnepanelen te huren via de loonstrook dan zelf zonnepanelen te kopen. Belangrijker is dat we ver voorbij het omslagpunt zijn waarbij zonne-energie goedkoper is dan grijze stroom én we helpen werkgevers concreet met verduurzamen.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.