Seraphim introduceert zonnepaneel van 445 wattpiek met halve zonnecellen
Seraphim introduceert een zonnepaneel van 445 wattpiek. Het bifaciale zonnepaneel maakt gebruik van wafers van 166 millimeter en multi-busbartechnologie, heeft halve zonnecellen en een efficiëntie van 20 procent.
De multi-busbartechnologie verbetert volgens de Chinese fabrikant de prestaties van de zonnecel, terwijl de halfcut-celtechnologie mismatches, interne vermogensverliezen, micro-cracks en hotspots vermindert, waardoor de algehele conversie-efficiëntie met meer dan 5 procent wordt verbeterd.
Theoretisch vermogen van 579 wattpiek
Doordat het zonnepaneel bifacial is, kan ook het gereflecteerde zonlicht en het verstrooide licht aan de achterzijde van het zonnepaneel worden omgezet in stroom. ‘We zijn erin geslaagd de dubbelzijdige eigenschappen van het zonnepaneel dusdanig te verbeteren dat dit resulteert in een theoretisch maximaal vermogen van 579 wattpiek, wat de genivelleerde energiekosten (LCoE) van een project aanzienlijk kan verminderen’, aldus Polaris Li, president van Seraphim.
In vergelijking met gewone zonnepanelen kan het nieuwe zonnepaneel bij projecten boven de 1 megawattpiek volgens Seraphim voor een kostprijsbesparing van ten minste 5 procent zorgen. Seraphim, opgericht in 2011, heeft tot nu toe meer dan 8 gigawattpiek aan zonnepanelen uitgeleverd in meer dan 40 landen ter wereld.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














