© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
1 april 2020

Nationale gezondheidsraad China: ultraviolet licht kan coronavirus inactiveren

De National Health Commission van China heeft haar zevende richtlijn over de diagnose en behandeling van het coronavirus uitgebracht. Hierin staat onder meer dat ultraviolet licht het COVID-19-virus kan inactiveren.

In de richtlijn worden verschillende stoffen vermeld als effectieve manieren om het coronavirus te inactiveren. Omdat het coronavirus gevoelig is voor ultraviolet (uv-)licht, kan ultraviolette straling volgens de National Health Commission (NHC) het virus effectief elimineren.

1,5 watt per kubieke meter
Tegelijkertijd meldt de NHC dat uv-lampen niet mogen worden gebruikt om handen of andere delen van de huid te steriliseren, omdat de straling huidirritatie kan veroorzaken. Niet voor niets stelde de wereldgezondheidsorganisatie WHO onlangs dat mensen zichzelf niet bloot moeten stellen aan uv-licht om het coronavirus te bestrijden.

Het ultraviolette licht is in China echter wel al gebruikt om bijvoorbeeld kamers in ziekenhuizen te ontsmetten. China kocht daartoe 2.000 desinfectierobots van het Deense bedrijf UVD Robots. Volgens de NHC-richtlijn moeten binnenruimten worden gedesinfecteerd met ultraviolet licht met een intensiteit van meer dan 1,5 watt per kubieke meter. Een uv-lamp kan objecten binnen 1 meter minimaal desinfecteren. Na uv-desinfectie zou de betreffende ruimte wel eerst geventileerd moeten worden.

SARS en MERS
Ook de International Ultraviolet Association (IUVA) – de in Amerika gevestigde wereldwijde koepelorganisatie waarbij zowel internationale universiteiten als bedrijven zijn aangesloten – is van mening dat uv-desinfectietechnologieën een rol kunnen spelen bij een zogenaamde meervoudige barrièrebenadering om de overdracht van het COVID-19-virus te verminderen.

IUVA concludeert dit op basis van de huidige desinfectiegegevens en empirisch bewijs. ‘Uv is – wanneer het correct wordt gebruikt – een bekend desinfectiemiddel voor lucht, water en oppervlakken dat kan helpen het risico te verkleinen dat een infectie wordt opgelopen bij contact met het COVID-19-virus’, aldus Ron Hofmann, professor aan de universiteit van Toronto en president van de IUVA. De IUVA heeft inmiddels een groep toonaangevende experts samengesteld om richtlijnen te ontwikkelen voor het effectieve gebruik van uv-technologie als desinfectiemaatregel om de overdracht van het COVID-19-virus te helpen verminderen. Hofmann: ‘Uv-licht, met name tussen de 200 en 280 nanometer, inactiveert ten minste 2 andere coronavirussen die naaste verwanten zijn van het COVID-19-virus: SARS en MERS.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.