© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
9 maart 2020

SOLARWATT opent nieuwe productielijn voor zonnepanelen in Dresden

SOLARWATT neemt eind 2020 in zijn fabriek in Dresden een nieuwe productielijn voor zonnepanelen in gebruik. Hierdoor neemt de productiecapaciteit toe tot 500 megawattpiek.

De nieuwe productielijn is bedoeld voor de toepassing van nieuwe moduletechnologieën. De productiemachines kunnen grotere wafers met meer busbars verwerken dan de huidige productielijn.

Dubbele cijfers
‘Door de grote vraag naar onze Duitse glas-glaszonnepanelen draait de bestaande productielijn op volle capaciteit. Vandaar dat de bedrijfsleiding en de raad van bestuur besloten hebben om de extra lijn toe te voegen’, aldus Erik de Leeuw, directeur van SOLARWATT Benelux.

In 2019 nam bij het bedrijf de verkoop van zonnepanelen met 30 tot 70 procent toe, afhankelijk van de productgroep. De eerste 2 maanden van dit jaar laten volgens De Leeuw zelfs dubbele cijfers zien ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. ‘Binnen heel Europa, en ook zeker binnen de Benelux, merken we een sterk groeiende behoefte aan zonnepanelen van lokale fabrikanten. Steeds meer dringt het besef door dat de CO2-footprint van lokaal geproduceerde zonnepanelen, veel beter is dan die van buiten Europa. Ook is men zich er steeds meer van bewust dat we minder afhankelijk moeten worden van de andere kant van de wereld.’

100 nieuwe medewerkers
SOLARWATT heeft momenteel meer dan 400 mensen in dienst in Dresden en in andere Europese landen en Australië. Tegen het einde van het jaar zullen naar verwachting ongeveer 500 mensen voor het bedrijf werken. In de komende periode moeten namelijk 100 nieuwe medewerkers aangetrokken worden.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.