© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
20 februari 2020

Schooldakrevolutie gaat voor provincie Noord-Holland scholen adviseren

Stichting Schooldakrevolutie gaat in opdracht van de provincie Noord-Holland dit jaar scholen actief informeren over de potentie van zonnepanelen. Volgens de provincie is er nog ruimte voor 272.000 zonnepanelen.

Op nog 1.046 schooldaken in Noord-Holland kunnen namelijk nog zonnepanelen geplaatst worden of is er ruimte voor extra zonnepanelen. Bijna 35.000 zonnepanelen liggen al op schooldaken, maar daar kunnen er dus nog 272.000 bij.

Schooldakcoaches
De Stichting Schooldakrevolutie helpt scholen bij het bepalen van de opwekpotentie, het vinden van financieringsmogelijkheden en het vormgeven van het installatieproces. Schooldakcoaches benaderen schoolbesturen actief om in kaart te brengen welke scholen interesse hebben om te verduurzamen.

Edward Stigter, gedeputeerde Klimaat en Energie: ‘In Noord-Holland hebben we de meeste zonuren van heel Nederland. Dat is een geweldig potentieel aan zonne-energie. Zonne-energie is ontzettend hard nodig om in 2050 energieneutraal te zijn. Scholen lopen nu vast vanwege regels of omdat ze niet precies weten wat de mogelijkheden zijn. Samen met Schooldakrevolutie wil ik de scholen helpen om door te pakken.’

Informatiebijeenkomsten
Geïnteresseerde schoolbesturen kunnen een van de 2 informatiebijeenkomsten bijwonen, op 26 februari of 25 maart. Ook scholen die al duurzame stappen hebben gezet, zijn welkom voor advies over de uitvoering van hun plannen. Tijdens de informatiebijeenkomsten informeert de Stichting Schooldakrevolutie scholen over begeleiding, energiebesparing, educatie en financiering, inclusief voorbeelden uit de praktijk.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.