
ClickFit EVO Staaldak Optimizer Ready is geschikt voor alle gangbare zonnepanelen en elk type staaldak. Dankzij de universele eigenschappen is het systeem flexibel en snel te monteren.
Inclusief adapterprofiel
De compacte montageprofielen hebben voorgeponste gaten en een voorgeplakt EPDM-rubber. Dit bespaart de installateur voorwerk. Het Optimizer Ready-profiel (landscape) is voorzien van een inkeping, waardoor de installateur deze gemakkelijk uitlijnt op het dak.
Installateurs kunnen kiezen uit een laag en hoog montageprofiel. Met het lage Basic-montageprofiel worden de zonnepanelen kort op het dak gepositioneerd en bij het hoge Optimizer Ready-montageprofiel blijft er voldoende vrije ruimte over om alle beschikbare power optimizers onder de zonnepanelen te monteren.
Voor trapezium en gegolfd staaldak
De montageprofielen zijn geschikt voor elk type trapezium en gegolfd staaldak (red. bij het landscape monteren van zonnepanelen in combinatie met het adapterprofiel). De installateur bevestigt de montageprofielen rechtstreeks op het trapezium of het gegolfd staaldak, verticaal bij een landscape-opstelling en horizontaal bij een portrait-opstelling. De EPDM-rubbers op de profielen garanderen daarbij de waterdichtheid. De installateur monteert de profielen namelijk met de zelftappende schroef en zonder voorboren. Zo blijft de dakconstructie beter intact en is de toepassing lichter dan een railmontagesysteem.
Het montagesysteem biedt zowel voor de installateur als de eindgebruiker diverse voordelen. Het grootste voordeel van de installateur is dat hij kan werken met 1 gereedschap en hij slechts 4 componenten nodig heeft. Voordelen voor de eindgebruiker zijn onder meer de geïntegreerde waterkering wat lekkage voorkomt en de 20-jarige garantie die Esdec op zijn montagesysteem biedt.
Update 3 maart 2020: De vakbeurs Solar Solutions International is vanwege het coronavirus uitgesteld naar 7, 8 en 9 september 2020. Tickets die bezoekers hebben besteld, blijven gewoon geldig voor de nieuwe data. De beursorganisatie stuurt deze tickethouders enkele weken voor de beurs een herinnering. Professionele bezoekers kunnen bovendien nog altijd gratis toegangskaarten bestellen voor 7, 8 en 9 september 2020 via de website van Solar Solutions door gebruik te maken van de actiecode ‘SOLARMAG’.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.