© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
6 december 2019

Eerste van 6.342 zonnepanelen zonnepark Entersestraat in Goor geplaatst

De eerste van de 6.342 zonnepanelen van het zonnepark aan de Entersestraat in Goor is geplaatst. Het zonnepark van 2,03 megawattpiek wordt begin 2020 aan het elektriciteitsnet gekoppeld.

De gemeente Hof van Twente maakte eind vorig jaar de weg vrij voor de komst van 4 zonneparken, waarvan het zonnepark in Goor het kleinste is. Bovendien is het ook het eerste zonnepark dat in de gemeente gerealiseerd wordt. In en na 2020 worden er nog 4 parken gerealiseerd: Waterlanden van 9 hectare, Spechthorst – De Whee van 8,5 hectare, ‘t Rikkerink van 16 hectare en Herike-Elsen van 8 hectare.

Zuiver Hof van Twente
Met de zonnepanelen van het zonnepark kunnen zo’n 550 huishoudens van zonnestroom worden voorzien. Het zonnepark is een initiatief van de gemeente en wordt uitgevoerd door Zuiver Hof van Twente. Dit het ontwikkelbedrijf van de gemeente waarin de gemeente samenwerkt met ondernemers en inwoners. Wethouder Harry Scholten: ‘Vanaf januari 2020 gaat Zonnepark Entersestraat energie leveren aan het net en gaat dit geld opleveren voor ons energiebedrijf Zuiver Hof van Twente. Die inkomsten gaan we weer gebruiken om duurzame initiatieven in onze gemeente te realiseren.’

Wethouder Wim Meulenkamp: ‘Dit is het eerste zonnepark van de gemeente Hof van Twente. Hiermee zet de gemeente een van de vele stappen die nodig zijn om in 2035 volledig energieneutraal te zijn.’

Janine Paulusse, projectleider Zuiver namens ECONNETIC, vult aan: ‘De bouw gaat zeer voorspoedig. Nog voor de kerst zullen alle 6.342 zonnepanelen geïnstalleerd zijn.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.