Essent krijgt goedkeuring van ACM voor overname Vandebron
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft de overname van Vandebron door Essent goedgekeurd. Er blijft volgens de ACM na de overname voldoende concurrentie over en daarom geeft de organisatie groen licht.
Een fusie of overname mag niet doorgaan als het samengaan van de bedrijven negatieve gevolgen heeft voor de concurrentie en daarmee uiteindelijk ook voor de consument negatief uitpakt. De bedrijven kunnen dan oplossingen aandragen om de gevolgen van de fusie of overname voor de concurrentie te verminderen. Vindt de ACM de voorgestelde oplossingen voldoende? Dan mag de fusie of overname doorgaan. En dat is hier het geval.
Zonnepanelenmarktplaats
De ACM stelt dat er geen reden is om aan te nemen dat de voorgenomen concentratie de daadwerkelijke mededinging op de Nederlandse markt of een deel daarvan op significante wijze zou kunnen belemmeren.
Essent maakte half november bekend duurzame-energieleverancier Vandebron over te willen nemen. De dienstverlening blijft gelijk; onder dezelfde naam en condities. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet de overname nog wel goedkeuren.
Vandebron is onder meer bekend van de Zonnepanelenmarktplaats die het bedrijf enkele jaren geleden introduceerde: een platform waar vraag en aanbod van zonnepanelen elkaar ontmoeten. Geïnteresseerden kunnen er controleren of hun dak geschikt is voor zonnepanelen.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














