© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
19 november 2019

Energieleverancier Vandebron overgenomen door Essent

Essent neemt duurzame-energieleverancier Vandebron over. De dienstverlening blijft gelijk; onder dezelfde naam en condities. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet de overname nog wel goedkeuren.

Vandebron is onder meer bekend van de Zonnepanelenmarktplaats die het bedrijf enkele jaren geleden introduceerde: een platform waar vraag en aanbod van zonnepanelen elkaar ontmoeten. Geïnteresseerden kunnen er controleren of hun dak geschikt is voor zonnepanelen.

Zonnepanelen
Door nu de krachten te bundelen met Essent wil Vandebron zijn missie uitbouwen. 'We willen de overstap naar duurzame energie voor iedereen aantrekkelijk maken. Hiervoor is schaal nodig die we alleen niet kunnen realiseren. Hoewel we altijd de gevestigde orde hebben uitgedaagd, kiezen we er nu bewust voor onze missie van binnenuit aan te jagen. We zijn blij met een nieuw moederbedrijf dat in onze visie gelooft, in ons bedrijfsmodel, en in alles wat we met ons team hebben opgebouwd', aldus Matthijs Guichelaar, chief executive officer en oprichter van Vandebron.

Vandebron zal lokale producenten van duurzame energie ongewijzigd blijven koppelen aan Nederlandse huishoudens. Guichelaar: 'Maar we willen onze klanten ook de kans bieden zelf duurzame stroom op te wekken. Met Essent kunnen we bijvoorbeeld versneld zonnepanelen of energiebesparingstools gaan aanbieden. Wij zien dit als de perfecte volgende stap in onze missie en in ons aanbod. Samen met Essent kunnen we de impact die we maken vergroten en de energietransitie versnellen.'

Jaarlijks pv voor 11.000 huishoudens
'Met Vandebron wint Essent een vertrouwd, duurzaam energiebedrijf in zijn netwerk', vult Patrick Lammers aan, chief executive officer van Essent. 'Dat is belangrijk omdat wij een sleutelrol spelen bij het behalen van de doelstellingen uit het klimaatakkoord. Essent heeft al geruime tijd geen elektriciteits- en gascentrales meer. We richten ons uitsluitend op de verkoop van energie en energiegerichte oplossingen. Met onze servicebedrijven helpen we bijvoorbeeld per jaar meer dan 11.000 huishoudens te verduurzamen met zonnepanelen. Elk jaar helpen we ook nog eens meer dan 10.000 huishoudens energie te besparen met onze isolatieoplossingen. Zo werken we aan reële verduurzaming met concrete doelen. Vandebron past als groen voorbeeld en expert naadloos bij onze verdere verduurzamingsstrategie.'

Vandebron is gevestigd in Amsterdam en heeft circa 300 medewerkers in dienst. 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.